• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

آلیتالیا Alitalia

پرواز به Alitalia-logo

شرکت هواپیمایی آلیتالیا بزرگترین ایرلاین ایتالیا و حامل پرچم این کشور است. آلیتالیا که به معنای «بال‌های ایتالیا» است از سال ۱۹۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده اما پس از گذشت چند سال از تاسیس برای مدتی منحل شد. پس از آن دولت ایتالیا و چند سازمان دیگر برای ادامه فعالیت این شرکت هواپیمایی اقدام به سرمایه‌گذاری در آن کردند. اما سال ۲۰۰۶ دولت ایتالیا دیگر قادر به پشتیبانی از آن نبود و اتحادیه اروپا نیز سرمایه‌گذاری جدید در این شرکت هواپیمایی را ممنوع کرد که درنهایت منجر به ورشکسته شدن آلیتالیا شد. دو سال بعد عده‌ای از سرمایه‌گذاران ایتالیا در سال ۲۰۰۸ کنسرسیوم Compagnia Aerea Italiana را برای کمک به خرید و فعالیت مجدد شرکت آلیتالیا تاسیس کردند که باعث شد تا در همان سال فعالیت شرکت هواپیمایی آلیتالیا شروع شود. سال ۲۰۱۴ نیز سهامداران آلیتالیا با شرکت هواپیمایی الاتحاد قراردادی را امضا کردند که طبق قرارداد، از آن پس ۴۹٪ سود این شرکت به هواپیمایی الاتحاد تعلق می‌گیرد.

دریافت آنلاین کارت پرواز

دریافت آنلاین کارت پرواز آلیتالیا از 24 ساعت قبل از برنامه پرواز قابل انجام است که طی آن مسافران می‌توانند صندلی خود را انتخاب کرده و کارت پرواز را چاپ کنند. همچنین برای دریافت آنلاین کارت پرواز می‌توان از اپلیکیشن موبایل آلیتالیا استفاده کرد. مسافرین می‌توانند از کیوسک‌هایی که در فرودگاه قرار دارند کارت پرواز خود را پرینت بگیرند.

کلاس های پروازی

  مگنیفیکا کلاس (فرست کلاس)

در این کلاس پروازی صندلی‌های راحت و بزرگ با امکان تبدیل شدن به تخت خواب، فیلم و موسیقی، منوی غذایی و نوشیدنی‌های متنوع از جمله امکاناتی است که برای آرامش و آسایش مسافرین در نظر گرفته شده است.

  بیزنس کلاس

در کلاس بیزینس نسبت به دو کلاس پرمیوم اکونومی و اکونومی امکان حمل بار بیشتری وجود دارد، منوی غذاها و نوشیدنی‌ها متنوع تر و کیفیت سرویس پذیرایی بهتر است و صندلی‌های راحتی که تختخواب شو هم هستند از دیگر امکانات این کلاس پروازی است.

  پریمیوم اکونومی کلاس

تنها فرق این کلاس پروازی با کلاس پروازی اکونومی این است که، صندلی‌های بسیار راحت‌تری نسبت به آن دارد.

  اکونومی کلاس

در کلاس پروازی اکونومی مسافران با توجه به میزان زمان مبدا تا مقصد، نوشیدنی، خوراکی و یا وعده غذایی کامل به صورت رایگان دریافت می‌کنند و در بعضی از هواپیماهای آلیتالیا، هر یک از صندلی‌های این کلاس پروازی یک مانیتور جدا برای نشان دادن برنامه‌های مختلف برای هر مسافر دارد.

PHOTOS

بار دستی مجاز

در پروازهای آلیتالیا مسافران می توانند یک بار دستی به وزن حداکثر 8 کیلوگرم با ابعادی معادل 25*35*55 سانتی‌متر (شامل محفظه های جیب و چرخ ها) به همراه داشته باشند. وسایل شخصی کوچک شامل سامسونت، لپ تاپ، کیف دستی و کالسکه برای نوزادان مجاز است.

پذیرش بار مجاز

پذیرش بار مجاز با توجه به مقصد، تاریخ صدور بلیط و کلاس پروازی تغییر می‌کند. مسافران می‌توانند یک یا دو چمدان با حداکثر وزن 23 یا 32 کیلوگرم حمل کنند. تمام محموله‌های پرواز آلیتالیا نباید از ابعاد 158 سانتی‌متر (طول، عرض، ارتفاع) بیشتر باشد. بارهای مجاز در صورت داشتن وزن و یا ابعاد بیشتر از حد مجاز، هزینه اضافه بار را به همراه خواهد داشت.

ناوگان هوایی

آلیتالیا با نوسازی کامل ناوگان هوایی خود، آن را به یکی از جوانترین خطوط هواپیمایی جهان تبدیل کرده است. به طور کلی آلیتالیا برای پروازهای طولانی مدت از بویینگ و ابرباس، برای پروازهای نه چندان دور از ایرباس و برای پروازهای کوتاه از امبرائر استفاده می کند.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  بوئینگ 777-200 ER
  ایرباس A330-200
  ایرباس A321
  ایرباس A320
  ایرباس A319
  امبرائر E190
  امبرائر E175

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: آلیتالیا
 • کد AZ :IATA
 • سال تاسیس: 1979
 • مقر اصلی: رم (فرودگاه فیومیچینو)، ایتالیا
 • وب سایت: www.alitalia.com
پرواز به Alitalia-magnifica
پرواز به Alitalia-business-class
پرواز به Alitalia-PREMIUM-ECONOMY