• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

تای ایرویز Thai Airways International

پرواز به logo-thai-airways

تای ایرویز از سال 1988 فعالیت خود را آغاز کرد. مقر اصلی این هواپیمایی در فرودگاه سووارنابهومی در نزدیکی بانکوک قرار دارد. تای ایرویز اینترنشنال حامل پرچم تایلند است که متعلق به وزارت دارایی تایلند می‌باشد. این هواپیمایی به 78 مقصد در دنیا پرواز دارد که پروازهای بین‌المللی تای ایرویز به قاره‌های مختلف از جمله اروپا، آسیا و اقیانوسیه است. برخی از محبوب‌ترین مقاصد تای ایرویز چیانگ مای، چنای، فرانکفورت و سئول است. تای ایرویز اولین شرکت هواپیمایی بود که به فرودگاه هیترو لندن پرواز کرد.

دریافت آنلاین کارت پرواز

تای ایرویز امکان دریافت آنلاین کارت پرواز را از 24 ساعت قبل از پرواز تا یک ساعت مانده به آن را فراهم کرده است. شایان ذکر است که مسافران باید مدارک سفر خود را برای پرواز بین‌المللی مانند پاسپورت ویزا و.. را داشته باشند. اگر مسافری به صورت آنلاین کارت پرواز خود را دریافت کرده باشد ولی مدارک لازم را نداشته باشد ممکن است اجازه پرواز به وی داده نشود.

کلاس های پروازی

  رویال فرست کلاس

سالن‌های رویال فرست کلاس همان‌گونه که از نامش پیداست، برای مسافران کلاس پروازی رویال فرست کلاس در نظر گرفته شده است. ظرفیت 134 مسافر را دارد و از ساعت پنج صبح تا یک نیمه شب باز است. این سالن همچنین مجهز به دو اتاق وی‌آی‌پی(VIP)، شش بخش خصوصی، یک اتاق غذاخوری با 22 صندلی، یک بخش مخصوص اینترنت وای‌فای با دو کامپیوتر، اتاق خواب، سوییت حمام و سرویس بهداشتی مجهز به ویلچر است. همچنین صندلی‌های این کلاس پروازی به ماساژور کمر مجهز است.

  رویال سیلک کلاس

سالن های رویال سیلک کلاس هم به مسافران کلاس پروازی رویال سیلک کلاس عرضه می‌شود. این سالن‌ها با ظرفیت 314 مسافر از پنج صبح تا دو نیمه شب باز است. دو اتاق شخصی، لابی بار، بوفه بار با انواع غذاها، میان وعده‌ها و نوشیدنی‌های تازه، بخش مخصوص اینترنت وای‌فای با شش سیستم، بخش مخصوص کودکان و سرویس بهداشتی مجهز ویلچر از دیگر امکانات این مجموعه به شمار می‌رود.

  اکونومی کلاس

مسافران کلاس اکونومی تای ایرویز علاوه بر برخورداری از یک بالش و پتو، یک وعده‌ی غذایی نیز دریافت می‌کنند که این وعده به زمان و طول سفر بستگی دارد.

PHOTOS

بار دستی مجاز

در پروازهای تای ایرویز مسافران می‌توانند دو عدد بار دستی کوچک و بزرگ به همراه داشته باشند که اندازه بار دستی بزرگ حداکثر 25*45*56 سانتی‌متر و اندازه بار کوچکتر حداکثر 12.5*25*37.5 سانتی‌متر باشد. هر برجستگی شامل جیب‌ها، دسته یا چرخ شامل این ابعاد می‌شود. محدودیت وزن برای بار دستی 7 کیلوگرم می‌باشد. وسایل کمکی نظیر عصا، غذای کودک و خریدهای معاف از عوارض گمرکی که از فروشگاه‌های هواپیما خریداری شدند می‌توانند به داخل کابین حمل شوند. بار دستی به منظور اطمینان در گیت‌های خروجی بررسی می‌شوند. هر بار دستی بزرگتر و یا سنگین‌تر از این چک شده و موجب هزینه اضافی برای مسافر خواهد بود.

پذیرش بار مجاز

در پروازهای تای ایرویز مقدار باز مجاز به مسیر و نوع پرواز دارد. طبق قوانین مسافران تای ایرویز اینترنشنال (بجز مسافرین کانادا و ایالات متحده) در کلاس پروازی اکونومی می‌توانند 30 کیلوگرم، کلاس رویال سیلک می‌توانند 40 کیوگرم بار و مسافران فرست کلاس می‌توانند 50 کیلوگرم بار به همراه داشته باشند. کودکانی که در پرواز صندلی ندارند می توانند تا 10 کیلوگرم به همراه داشته باشند. مسافران تای ایرویز به مقصد کانادا یا ایالات متحده و بالعکس برای کلاس اکونومی می‌توانند 2 بار هرکدام به وزن 23 کیلوگرم، برای کلاس رویال سیلک و رویال فرست مسافران می‌توانند دو بار هرکدام به وزن حداکثر 32 کیلوگرم به همراه داشته باشند. مجموع طول، عرض و ارتفاع بارها نباید از 158 سانتی‌متر تجاوز کند. مسافران پروازهای داخلی تای ایرویز با توجه به کلاس پروازی می‌توانند بار حمل کنند. مسافران در کلاس اکونومی می‌توانند حداکثر به وزن 30کیلوگرم، در کلاس رویال سیلک 40 کیلوگرم حمل نمایند. همچنین برای کودکانی که با بزرگسال سفر می کنند 10 کیلوگرم بار مجاز می باشد.

ناوگان هوایی

تای ایرویز اینترنشنال 82 فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود دارد.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A380-800
  بوئینگ 747-400
  ایرباس A350-900
  بوئینگ 777
  ایرباس A330-300
  بوئینگ 787
  بوئینگ 737-400
  ایرباس A320-200

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: تای ایرویز
 • کد TG :IATA
 • سال تاسیس: 1988
 • مقر اصلی: بانکوک، تایلند
 • وب سایت: thaiairways.com
پرواز به first-class-thai-airways
پرواز به thai-airways-first-class
پرواز به thai-airways-royal-silk-class