• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

ترکیش Turkish Airlines

پرواز به logo ok

ترکیش ایرلاینز در سال 1933 به عنوان هواپیمایی رسمی ترکیه افتتاح شد. اولین پرواز این هواپیمایی در سال 1974 از آنکارا به آتن با توقف در استانبول صورت گرفت. ترکیش ایرلاینز پروازهایی به بیش از ۲۰۰ فرودگاه بین‌المللی در جهان دارد. این شرکت با داشتن 250 مسیر پروازی، چهارمین شرکت بزرگ دنیا از لحاظ مسیرهای پروازی و سومین ایرلاین بزرگ اروپا پس از ایرفرانس و لوفت هانزا از نظر جابه‌جایی مسافر محسوب می‌شود و در حال حاضر رتبه اول پرواز بدون توقف را در اروپا دارد.
هواپیمایی ترکیش بعد از لوفت هانزا بزرگترین ناوگان هوایی جهان را در اختیار دارد، ترکیش ایر با کسب جوایز متعدد در سال های اخیر توانسته است شهرت جهانی کسب کند و به یکی از مطرح‌ترین ایرلاین‌های جهان تبدیل شود.

دریافت آنلاین کارت پرواز

دریافت آنلاین کارت پرواز ترکیش ایرلاینز از 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از برنامه پرواز قابل انجام است که طی آن مسافران می‌توانند صندلی خود را انتخاب کرده و کارت پرواز خود چاپ کنند. همچنین برای دریافت آنلاین کارت پرواز امکان استفاده از اپلیکیشن موبایل ترکیش ایرلاینز نیز فراهم است. علاوه بر این اگر مسافران رزرو مشابهی در ترکیش ایرلاین داشته باشند می‌توانند به طور همزمان هشت کارت آنلاین پرواز را دریافت کنند.

کلاس های پروازی

  بیزنس کلاس

کلاس "بیزینس" با ارائه صندلی‌هایی به طول ۱۸۸ سانتیمتر، با امکان خواباندن کامل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی با دارا بودن قابلیت جابه‌جایی و... به همراه خدمات یک رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این شرکت به شمار می‌رود. رستوران بیزینس کلاس با ارائه غذاهای سرد و در ظروف چینی و به همراه دسر، میوه و متخلفات دیگر سرو می‌شود.

  کامفورت کلاس

کلاس "Comfort" یا راحت این شرکت در هواپیماهای B777-300 دارای فضایی با ابعاد ۱۱۶ سانتیمتر در ۵۰ سانتیمتر و در سه ردیف (۲-۳-۲) است. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌توان به مانیتورهای شخصی ۱۰.۶ اینچی، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی و ... اشاره کرد.

  اکونومی کلاس

در کلاس "اکونومی" فضایی ۷۸ سانتی‌متر به مسافر ارائه می‌شود که شامل پشتی صندلی ۱۵ سانتیمتری و فضای استراحتی جهت قرارگرقتن پا است. همچنین، براساس نوع هواپیما سیستمی دیجیتال شامل ال‌سی‌دی، ام‌پی‌تری پلیر، رادیو و ... است، که مسافران ‌پروازهای بین‌المللی می‌توانند از بین شمار زیادی از برنامه‌ها، فیلم‌ها و موسیقی ملل، بر حسب علاقه خود، دست به انتخاب بزنند. در زمینه پذیرایی نیز، این شرکت مجموعه‌ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم)، را در وعده‌های مختلف صبحانه، ناهار و شام، با توجه به زمان پرواز ارائه می‌دهد. ترکیش ایر جهت رفاه هرچه بیشتر مسافران خود، در پروازهای خارجی، خدمات گسترده‌ای را در زمینه "غذاهای ویژه" ازجمله رژیمی، غذاهای مورد تأیید مذاهب مختلف و ... ارائه می‌کند.

PHOTOS

بار دستی مجاز

بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای ترکیش ایرلاینز با توجه به کلاس سفر تغییر می‌کند. به طور کلی چمدان باید در ابعاد 23*40*55 سانتی‌متر باشد. تعداد و وزن آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:
کلاس اکونومی و کامفورت:
یک بار دستی مجاز (داخل کابین) به وزن 8 کیلوگرم
کلاس بیزنس: دو بار دستی مجاز هرکدام حداکثر 8 کیلوگرم
همچنین علاو ه بر بار دستی مجاز، مسافران می‌توانند یک بار کوچک شخصی نظیر لپ‌تاپ، کیف دستی، دوربین و ... را همراه داشته باشند.

پذیرش بار مجاز

پذیرش بار مجاز بستگی به مقصد و کلاس پروازی دارد. عموما پذیرش بار مجاز برای پروازهای داخلی ترکیش ایرلاینز بدین شرح است:
اکونومی: حداکثر 20 کیلوگرم
بیزنس: حداکثر 30 کیلوگرم
تبلیغاتی: حداکثر 15 کیلوگرم
در تمام پروازهای فوق مسافرین دارای نوزاد می‌توانند یک بار مجاز به وزن 10 کیلوگرم به همراه داشته باشند.
پذیرش بار مجاز برای پروازهای بین‌المللی به شرح زیر است:
کلاس اکونومی و کامفورت: حداکثر 20 کیلوگرم
کلاس بیزنس: حداکثر 30 کیلوگرم
همانند پروازهای داخلی مسافران دارای نوزاد می‌توانند بار مجازی به وزن 10 کیلوگرم و کریر تاشوی نوزاد را به همراه داشته باشند.

ناوگان هوایی

ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز شامل ۲۸۹ هواپیمای مسافربری و ۱۰ هواپیمای باربری است.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  بوئینگ 777
  ایرباس A330-300
  ایرباس A330-200
  ایرباس A340-300
  ایرباس A321-200
  ایرباس A320-200
  ایرباس A319-132/100
  بوئینگ 737
  بوئینگ 747
  ایرباس A300-600F
  ایرباس A330-200F
  ایرباس A310-300F

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: ترکیش ایرلاینز
 • کد TK :IATA
 • سال تاسیس: 1933
 • مقر اصلی: استانبول، ترکیه
 • وب سایت: www.turkishairlines.com
پرواز به Turkish-business-class
پرواز به Turkish-comfort-class
پرواز به Turkish-economy