• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

عمان ایر Oman Air

پرواز به oman-air-logo

عمان ایر سال 1993 در شهر مسقط عمان تاسیس شد و این شهر به عنوان دفتر مرکزی، فرودگاه بین‌المللی مسقط به عنوان قطب اصلی و فرودگاه صلاله دومین قطب این شرکت هواپیمایی انتخاب می‌شوند. اولین پرواز عمان ایر از مسقط به صلاله سال 1993 با یک فروند بوئینگ ۷۳۷-۳۰۰ انجام شد و پس از آن پرواز به سایر مقاصد به سرعت افزایش و گسترش پیدا کرد. هم اکنون عمان ایر به 50 شهر در 27 کشور پرواز دارد و در حال حاضر بیشترین پروازهای این شرکت هواپیمایی به کشور هند با ۱۱ مقصد است همچنین به تهران و مشهد نیز پرواز دارد.
هواپیمایی عمان به عنوان یکی از اعضای سازمان حمل‌ و نقل هوایی عرب و سال 1998 در انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) پذیرفته شد. همچنین این شرکت هواپیمایی با ترکیش ایرلاینز، کی ال ام، مالزی ایرلاینز، هواپیمایی امارات، تای ایرویز، هواپیمایی اردن، اتیوپی ایرلاینز و هواپیمایی اندونزی همکاری دارد.

دریافت آنلاین کارت پرواز

عمان ایر سیستم دریافت آنلاین کارت پرواز را با هدف کاهش اتلاف زمان مسافران در فرودگاه برای آنها فراهم کرده است. مسافران می‌توانند 24 ساعت قبل از پرواز که سیستم آنلاین باز می‎شود تا 90 دقیقه قبل از اینکه هواپیما پرواز کند، و یا در فرودگاه از کانترهای مخصوص، کارت پرواز خود را دریافت کنند ولی باید در نظر داشته باشند که این کانترها یک ساعت قبل از پرواز بسته می‌شوند.

کلاس های پروازی

  فرست کلاس

عمان ایر در فرست کلاس برای مسافرین خود یک کابین لوکس و مجهز مانند یک سوئیت در هتلی 5ستاره فراهم کرده است. این کلاس پروازی کابین‌هایی کوچک و مجهز با امکاناتی نظیر صندلی‌هایی بزرگ و راحت با قابلیت تبدیل شدن به تختخواب، منوی غذایی متنوع با انواع نوشیدنی، سیستم ماساژور و نمایشگرهای بزرگ 23 اینچی دارد.

  بیزنس کلاس

بیزینس کلاس عمان ایر به خاطر راحتی و جاداری صندلی‌های مسافران در حین پرواز معروف است. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌توان صندلی‌هایی با قابلیت تبدیل شدن به تختخواب، چراغ مطالعه، نمایشگر، دو پورت USB، پریز برق و غذاهای لذیذ و نوشیدنی را نام برد.

  اکونومی کلاس

اکونومی کلاس عمان ایر نیز امکانات مناسبی از قبیل مانیتورهای شخصی، اینترنت، خطوط تلفن ماهواره‌ای و پذیرایی در حین پرواز برای آسایش و رفاه مسافران خود فراهم کرده است.

PHOTOS

بار دستی مجاز

بار دستی مجاز در پروازهای عمان بستگی به نوع پرواز دارد. مسافران پروازهای اکونومی کلاس مجازند یک بار دستی تا وزن هفت کیلوگرم و در بیزینس کلاس و فرست کلاس دو بار دستی با مجموع وزنی که از 14 کیلوگرم بیشتر نشود را با خود به داخل کابین هواپیما ببرند. ابعاد تمام بارهای دستی نباید از 115 سانتیمتر بیشتر شود. همچنین عمان ایر بر روی تمام بارهای دستی یک برچسب که اطلاعات مسافر در آن ثبت شده است می‌چسباند تا در صورت گم شدن بارها به آسانی بتوان آنها را پیدا کرد.

پذیرش بار مجاز

پذیرش تعداد بار مجاز به نوع کلاس پروازی مسافرین بستگی دارد. وزن بار مسافرین در کلاس پروازی اکونومی باید 30 کیلوگرم، پروازهای بیزینس کلاس 40 کیلوگرم و در فرست کلاس باید 50 کیلوگرم باشد. علاوه بر این محدودیت وزن، حداکثر ابعاد (مجموع طول، عرض و ارتفاع) یک چمدان نباید از 158 سانتیمتر بیشتر شود.

ناوگان هوایی

عمان ایر در حال حاضر 51 فروند هواپیما از ایرباس، بوئینگ و امبرائر در ناوگان هوایی خود و 32 فروند نیز در دست سفارش دارد.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A330-200
  ایرباس A330-300
  بوئینگ 737
  بوئینگ 787
  امبرائر E-175

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: عمان ایر
 • کد WY :IATA
 • سال تاسیس: 1993
 • مقر اصلی: مسقط، عمان
 • وب سایت: www.omanair.com
پرواز به oman-air-business-class
پرواز به oman-air-business-class
پرواز به oman-air-first-class