• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

مالزی Malaysia Airlines

پرواز به malaysia-logo

شرکت هواپیمایی مالزی ابتدا با نام مالایان ایرویز در سال 1946 تاسیس شد و بیست سال بعد در پی ادغام با شرکت هواپیمایی سنگاپور، خط هوایی جدیدی به نام هواپیمایی مالزی-سنگاپور ایجاد شد. اما سال 1972 این شرکت منحل شد و در اکتبر همان سال دولت مالزی با دارایی‌های بدست آورده از شرکت قبلی، شرکت هواپیمایی مالزی را تاسیس کرد. هم اکنون دفتر مرکزی مالزی ایرلاینز در کوالالامپور و قطب اصلی آن در فرودگاه کوالالامپور قرار دارد همچنین دارای قطب‌های کوچکی در فرودگاه بین‌المللی کوچینگ و فرودگاه بین‌المللی کوتا کینابالو است.
مالزی ایرلاینز حامل پرچم کشور مالزی و یکی از اعضای اتحادیه هواپیمایی "وان ورلد" است. این شرکت هواپیمایی روزانه بیش از 300 پرواز به بیش از 50 فرودگاه در سراسر جهان دارد اما تمرکز ویژه‌ای بر شهرهای جنوب شرقی آسیا دارد. از مهمترین فرودگاه‌های مقصد شرکت هواپیمایی مالزی می‌توان به فرودگاه‌های هیترو لندن، سیدنی، ملبورن، هنگ کنگ، توکیو، شانگهای، جاکارتا و دهلی اشاره کرد. همچنین این شرکت هواپیمایی با هواپیماهای دیگر از جمله جت ایرویز، خطوط هوایی اتیوپی، خطوط هوایی سنگاپور و قطر ایرلاینز پروازهای مشترک را انجام می‌دهد.

دریافت آنلاین کارت پرواز

سیستم دریافت آنلاین کارت پرواز مالزی ایرلاینز برای مسافرین 48 ساعت قبل از پرواز باز می‌شود و تا 90 دقیقه قبل از پرواز قابل استفاده است. مسافرانی که کارت پرواز خود را آنلاین دریافت کنند می‌توانند صندلی موردنظر خود را نیز انتخاب کنند. همچنین مسافرین می‌توانند کارت پرواز خود را در فرودگاه دریافت کنند؛ کارت پرواز برای پروازهای بین‌المللی دو ساعت و برای پروازهای داخلی یک ساعت قبل از پرواز به مسافرین داده می‌شود.

کلاس های پروازی

  فرست کلاس

فرست کلاس مالزی ایرلاینز فقط در هواپیماهای ایرباس A350 و ایرباس A380 ارائه می‌شود. فرست کلاس هواپیماهای A380 دارای هشت سوئیت با صندلی‌هایی بزرگ و راحت و امکاناتی از قبیل غذای خوشمزه و لذیذ، نوشیدنی و تلویزیون‌های 23 اینچی است.

  بیزنس کلاس

بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی مالزی در تمام ناوگان هوایی آن ارائه می‌شود. از امکانات این کلاس پروازی می‌توان به صندلی‌های راحت و دارای پورت USB، نمایشگرهای 15 اینچی، غذاهای لذیذ و نوشیدنی اشاره کرد.

  اکونومی کلاس

خدمات اکونومی کلاس در تمام هواپیماهای مالزی ایرلاینز نیز ارائه می‌شود اما کیفیت آنها مانند فرست کلاس و بیزینس کلاس نیست ولی برای رفاه و آسایش مسافرین خدماتی مانند صندلی‌های راحت، نمایشگرهایی مناسب و غذاهایی خوشمزه ارائه می‌شود.

PHOTOS

بار دستی مجاز

وزن بار دستی مجاز و قابل حمل به داخل کابین هواپیمایی نباید از هفت کیلوگرم بیشتر باشد. مسافران پروازهای اکونومی کلاس مالزی ایرلاینز می‌توانند یک بار دستی حمل کنند درحالیکه مسافرین پروازهای بیزینس کلاس مجاز به حمل دو بار دستی به داخلی کابین هستند و نوزادان اجازه دارند علاوه بر کالسکه، یک کیف دستی نیز همراه داشته باشند. هواپیمایی مالزی به مسافرین خود اجازه می‌دهد تا وسایل شخصی خود از قبیل لپ‌تاپ، کتاب و مجله، عصا و یا کیف دستی خود را به همراه داشته باشند اما از بین اینها فقط یک مورد قابل پذیرش است. همچنین ابعاد بار دستی باید به گونه‌ای باشد که در محفظه بالای سر مسافرین و یا زیر صندلی‌ها به آسانی قرار بگیرد.

پذیرش بار مجاز

تمام مسافران مالزی ایرلاینز می‌توانند دو بار به قسمت پذیرش هواپیما تحویل بدهند امام وزن بارها با توجه به نوع پرواز متفاوت است. برای مسافران پروازهای اکونومی کلاس مجموع وزن بارشان نباید از 30 کیلوگرم بیشتر شود درحالیکه وزن مجاز بار در بیزینس کلاس حداکثر تا 40 کیلوگرم و برای مسافران فرست کلاس حداکثر مجموع بار 50 کیلوگرم است. حداکثر سایز بار پذیرش شده نیز نباید از 158 سانتیمتر بیشتر شود. وسایل ورزشی به عنوان بار رایگان مسافران در نظر گرفته می‌شوند تا زمانیکه وزن آنها طبق مقررات وزن هواپیمایی باشند و اگر مسافران دارای چمدان یا وسیله‌ای هستند که از هر لحاظ (وزن، ابعاد و تعداد) برخلاف مقررات بار مجاز مالزی ایرلاینز باشد، مسافران مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی بار خواهند بود.

ناوگان هوایی

مالزی ایرلاینز دارای 79 فروند هواپیمای ایرباس و بوئینگ فعال در ناوگان هوایی خود است که 52 فروند هواپیمای بوئینگ و 27 فروند هواپیمای ایرباس هستند. شرکت هواپیمایی مالزی برای گسترش خطوط پروازی و نوسازی ناوگان هوایی خود تعدادی هواپیمای جدید نیز در دست سفارش دارد.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A330-200
  ایرباس A330-300
  ایرباس A350-900
  ایرباس A380-800
  بوئینگ 737سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: مالزی ایرلاینز
 • کد MH :IATA
 • سال تاسیس: 1947
 • مقر اصلی: کوالالامپور، مالزی
 • وب سایت: www.malaysiaairlines.com
پرواز به business-class-malaysia
پرواز به first-class-malaysia
پرواز به malaysia-first-class