• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

چاینا ساوترن China Southern Airlines

پرواز به china-southern-airlines-logo

چاینا ساترن ایرلاینز یکی از بزرگترین ایرلاین‌های جهان، سال 1988 تاسیس شد. دفتر مرکزی این ایرلاین در جنوبی‌ترین شهر چین یعنی گوانجو قرار دارد، همچنین فرودگاه بین‌المللی بایون گوانگجو و فرودگاه بین‌المللی پکن قطب های اصلی و فرودگاه بین‌المللی چنگچینگ ییانگبی در شهر چونگ‌کینگ و فرودگاه بین‌المللی اورومچی دیووپو در شهر اورومچی به عنوان قطب‌های دوم آن هستند.
شرکت هواپیمایی چاینا ساترن در حال حاضر روزانه به بیش از 200 مقصد از جمله شهرهای سنگاپور، توکیو، پاریس، بالی، مسکو، دبی، بانکوک، استانبول، ونکوور، بوستون، لس آنجلس، سیدنی، ملبورن و در ایران به شهر تهران پرواز دارد. چاینا ساترن ایرلاینز یکی از اعضای "اسکای تیم آلیانس" و اولین هواپیمای چینی است که به اتحادیه جهانی پیوست. همچنین این شرکت هواپیمایی با آسیانا ایرلاینز، هواپیمایی ژاپن، وست جت، هواپیمایی بین‎المللی پاکستان، تای ایرویز و شرکت هواپیمایی کانتاس همکاری دارد.

دریافت آنلاین کارت پرواز

سیستم دریافت آنلاین کارت پرواز چاینا ساترن ایرلاینز 24 ساعت قبل از پرواز باز و یک ساعت قبل از پرواز هواپیما بسته می‌شود، هرچند این سیستم برای تمام پروازهای چاینا ساترن فراهم نیست به طور مثال مسافرینی که از تایوان، ماکائو و هنگ کنگ پرواز دارند و یا مسافرانی که در طول مسیر نیازمند کمک هستند و افراد زیر سن قانونی قادر به استفاده از سیستم دریافت آنلاین کارت پرواز نیستند. مسافرانی که نمی‌توانند از خدمات دریافت آنلاین کارت پرواز استفاده کنند، در فرودگاه کانتر مخصوص آماده خدمت‌رسانی به آنها است.

کلاس های پروازی

  فرست کلاس

در فرست کلاس امکاناتی از قبیل در نظر گرفتن فضایی مخصوص مسافران که با قفل ویژه‌ای که کد آن را فقط مسافر می‌داند باز و بسته می‌شود، مانیتورهای بزرگ 23 اینچی، ۶ حالت انتخابی تنظیم نور و فضای استراحت بسیار بزرگ وجود دارد.

  بیزنس کلاس

در بیزینس کلاس، مسافران می‌توانند از امکاناتی نظیر صندلی‌هایی که به صورت دلخواه به یک تخت کاملا صاف تبدیل می‌شوند، مانیتورهای مخصوص، شارژر لپ‌تاپ و گوشی، پورت‌های ورودی و خروجی USB استفاده کنند.

  پریمیوم اکونومی کلاس

در پریمیوم کلاس چاینا ساترن ایرلاینز، امکاناتی از جمله فضایی بیشتر برای انعطاف پذیری صندلی‌ها، داشتن فضای بیشتری برای لگ روم‌ها نسبت به اکونومی کلاس، پذیرش مخصوص و حمل و بسته بندی مخصوص بار و چمدان برای مسافران در نظر گرفته شده است.

  اکونومی کلاس

در اکونومی کلاس چاینا ساترن ایرلاینز راحتی فیزیکی مسافر اهمیت بیشتری دارد. مسافران این کلاس پروازی می‌توانند بدون محدودیت از امکانات تفریحی از قبیل صندلی‌های راحت، مانیتورهای مخصوص هر مسافر، پذیرایی با غذاهای آسیای شرقی و غربی و چینی، انواع نوشیدنی و سیستم‌های سرگرمی دیجیتال استفاده کنند.

PHOTOS

بار دستی مجاز

قوانین بار دستی مجاز در تمام پروازهای داخلی و بین‌المللی چاینا ساترن ایرلاینز به یک صورت است. تمام مسافرین کلاس‌های پروازی اکونومی، پریمیوم اکونومی و بیزینس مجازند یک بار دستی که حداکثر وزن آن 5 کیلوگرم است را به همراه داشته باشند. مسافرین فرست کلاس می‌توانند 2 بار دستی که وزن هر کدام بیشتر از 5 کیلوگرم نباشد را به داخل کابین ببرند. ابعاد تمام بارهای دستی نباید از 115 سانتیمتر (مجموع طول، عرض و ارتفاع) بیشتر شود.

پذیرش بار مجاز

تعداد پذیرش بار مجاز برای هواپیمایی چاینا ساترن به نوع مسیر؛ اروپایی یا آمریکایی و وزن آنها نیز به نوع مسیر؛ اقیانوسی، خاورمیانه یا آسیا بستگی دارد. در مسیر اروپا، مسافرین اکونومی کلاس می‌توانند یک بار با حداکثر وزن 23 کیلوگرم تحویل کانتر پذیرش بار دهند درحالیکه مسافران پریمیوم اکونومی کلاس می‌توانند دو چمدان با حداکثر وزن 23 کیلوگرم و مسافران بیزینس و فرست کلاس مجازند سه بار که وزن هر کدام حداکثر 23 کیلوگرم باشد را تحویل دهند. در مسیر آمریکا و اکونومی و پریمیوم کلاس، مسافران می‌توانند دو چمدان که وزن هر کدام حداکثر 23 کیلوگرم است را تحویل دهند و مسافران بیزینس کلاس مجازند دو چمدان که وزن هرکدام حداکثر 32 کیلوگرم است را به کانتر پذیرش بار تحویل دهند درحالیکه مسافران پروازهای فرست کلاس می‌توانند سه چمدان که وزن هرکدام حداکثر 32 کیلوگرم است را تحویل دهند.
در مسیرهای اقیانوسی، مسافران کلاس پروازی اکونومی چاینا ساترن ایرلاینز مجازند 30 کیلوگرم، پریمیوم اکونومی کلاس 35 کیلوگرم، بیزینس کلاس 40 کیلوگرم و فرست کلاس 45 کیلوگرم بار تحویل کانتر پذیرش بار دهند. در مسیر خاورمیانه، مسافران کلاس پروازی اکونومی چاینا ساترن ایرلاینز مجازند 40 کیلوگرم، پریمیوم اکونومی کلاس 45 کیلوگرم، بیزینس یا فرست کلاس 50 کیلوگرم بار تحویل دهند. و در مسیر آسیایی، مسافران کلاس پروازی اکونومی چاینا ساترن ایرلاینز میتوانند 20 کیلوگرم، پریمیوم کلاس 30 کیلوگرم، بیزینس کلاس 35 کیلوگرم و فرست کلاس 40 کیلوگرم بار تحویل کانتر پذیرش بار دهند.

ناوگان هوایی

چاینا ساترن ایرلاینز با داشتن بیش از 700 فروند هواپیما بزرگترین ناوگان هوایی در آسیا را دارد.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A319-100
  ایرباس A320-200
  ایرباس A320neo
  ایرباس A321-200
  ایرباس A321neo
  ایرباس A330-200
  ایرباس A330-300
  ایرباس A350-900
  ایرباس A380-800
  بوئینگ 737-800
  بوئینگ 777-300ER
  بوئینگ 787-9
  کوماک C919
  امبرائر 190

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: چاینا ساترن ایرلاینز
 • کد CZ :IATA
 • سال تاسیس: 1988
 • مقر اصلی: گوانجو، چین
 • وب سایت: global.csair.com
پرواز به china-southern-first-class
پرواز به china-southern-business-class
پرواز به first-class-china-southern