• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

کویت Kuwait Airways

پرواز به kuwait-logo

کویت ایرلاینز شرکت هواپیمایی ملی کویت است که مقر اصلی آن فرودگاه بین المللی کویت است که در حال حاضر 23 فروند هواپیما در ناوگان خود دارد. کویت ایرویز پروازهای منظمی از فرودگاه کویت به خاورمیانه، هند، اروپا، آسیای جنوب شرقی و آمریکای شمالی دارد. این شرکت عضو پیمان حمل‌ و نقل هوایی عرب است. هواپیمایی کویت ایرویز ۳۴ مقصد بین‌المللی در سراسر قاره آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و خاورمیانه دارد. این شرکت هواپیمایی از ایران تنها تهران جزو مقصدهای پروازی‌اش است.
مهمانداران هواپیمایی کویت ایرویز یکی از آموزش دیده ترین مهمانداران بین شرکت‌های هواپیمایی می‌باشند و به علت وجود مهماندار از ملیت‌های مختلف امکان صحبت با زبان های مختلف را دارند.

دریافت آنلاین کارت پرواز

بعد از تکمیل کردن رزرو آنلاین کویت ایرلاینز می‌توان کارت پرواز را از 24 ساعت قبل از پرواز تا یک تا سه ساعت مانده به پرواز دریافت کرد. زمان دقیق دریافت آنلاین کارت پرواز بستگی به محل پرواز دارد. برای دریافت کارت پرواز مسافرین باید شماره پرواز و تاییدیه شماره رزرو را بدانند. مسافرانی که کارت پرواز دریافت کردند می‌توانند آن را پرینت بگیرند یا در صورت نیاز مشخصات خود را اصلاح کنند و به آدرس دیگری ایمیل کنند.

کلاس های پروازی

  فرست کلاس

در این کلاس پروازی خدمات ویژه‌ای به مسافران ارائه می‌گردد به طور مثال در فرودگاه لندن مسافران می‌توانند سرویس استفاده از لیموزین را رزرو کنند. در هواپیما سرویس ویژه‌ای برای درخواست مسافران در نظر گرفته شده که موجب می‌شود سفر آرام و راحتی را داشته باشند.
صندلی فرست کلاس تک نفره، مبله، اتاقک مانند و خصوصی است. امکانات رفاهی فرست کلاس متفاوت است و شامل تلویزیون خصوصی با ریموت کنترل، لپ‌تاپ، سرویس اینترنت ماهواره‌ای، صندلی‌های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا، پشت و پشتی سر به حالت یک بالش انعطاف پذیر و سرویس بهداشتی جداگانه است. در این کلاس پروازی غذای گرم سرو می شود و انتخاب نوع غذا با مسافر و از روی منوی غذایی است. در واقع سرویس کترینگ این کلاس پروازی متفاوت است و همچنین از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است. از نظر پذیرایی نیز مهمانداران این کلاس پروازی با تجربه‌تر و توجه خاصی به مسافران دارند.

  بیزنس کلاس

صندلی این کلاس پروازی در دو ردیف جدا هستند و در جلوی کلاس اکونومی و با فاصله‌ بیشتری از هم قرار دارند. صندلی‌های بیزنس کلاس مبله هستند و اگرچه نسبت به فرست کلاس از درجه پایین‌تری برخوردار هستند ولی راحت و اتوماتیک و جادار هستند. امکانات کنترل صوتی و تصویری در کابین این کلاس‌ها به صورت همگانی وجود دارد.

  اکونومی کلاس

کلاس اکونومی آخرین کلاس پروازی است که در ایران رواج دارد و مشتریان آن مسافران عادی هستند. کلاسی اکونومی در یک پرواز بیشتر صندلی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. صندلی‌های کلاس اقتصادی در ردیف‌های کنار هم قرار دارند.

PHOTOS

بار دستی مجاز

مقدار بار دستی مسافران کویت ایرویز که می‌توانند با خود به داخل کابین بیاورند با توجه به نوع بلیط متفاوت است. برای فرست کلاس و بیزنس کلاس یک بار دستی به وزن کمتر از 11 کیلوگرم و در کلاس اکونومی یک بار دستی به وزن کمتر از 7 کیلوگرم مجاز می‌باشد.
علاوه بر این یک کیف لپ‌تاپ کوچک نیز بدون توجه به نوع بلیط برای بردن به داخل کابین مجاز است.
حداکثر ابعاد مجاز 25*46*56 سانتی‌متر می‌باشد. اقلام اضافی که خارج از این قوانین باشند محاسبه شده و ممکن است به آن هزینه بار اضافی تعلق بگیرد.

پذیرش بار مجاز

مقدار پذیرش بار مجاز به نوع بلیط خریداری شده بستگی دارد. برای مثال مسافرانی که به ایالات متحده امریکا سفر می‌کنند می‌توانند دو عدد بار مجاز به همراه داشته باشند. برای مسافران فرست کلاس هرکدام می‌تواند حداکثر 32 کیلوگرم باشد. برای بیزنس کلاس و اکونومی هر کدام می‌تواند حداکثر 23 کیلوگرم باشد.
برای مقاصد دیگر قوانین به طور مشابه اعمال می‌گردد بجز مسافران کلاس اکونومی که تنها مجاز به حمل یک بار با حداکثر وزن 32 کیلوگرم می‌باشند. تجهیزات ورزشی و آلات موسیقی اگر از اندازه و وزن نرمال بار دستی بیشتر باشند متحمل هزینه بالایی خواهند شد.

ناوگان هوایی

کویت ایرویز 28 فروند هواپیما در ناوگان خود دارد.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A320-200
  ایرباس A320neo
  ایرباس A330-200
  ایرباس A350-900
  بوئینگ 747
  بوئینگ 777

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: کویت ایرویز
 • کد KU :IATA
 • سال تاسیس: 1953
 • مقر اصلی: فروانیه، کویت
 • وب سایت: www.kuwaitairways.com
پرواز به Kuwait-first-class
پرواز به Kuwait-business-class
پرواز به business-class-Kuwait