• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

کی ال ام KLM

پرواز به KLM-logo

ایرلاین کی ال ام قدیمی‌ترین ایرلاین جهان است که هنوز فعال است و حدود 100 سال از فعالیت آن می‌گذرد. این ایرلاین که هواپیمایی سلطنتی هلند است یکی از برترین ایرلاین های جهان به شمار میرود و اولین پروازش را بین آمستردام و لندن در سال 1920 انجام داد. مقر هواپیمایی KLM در شهر آمستردام است و بیشتر پروازهای آن نیز از فرودگاه اسخیپول این شهر انجام می شود. کی ال ام در سال 2003 با هواپیمایی ایرفرانس ادغام شد تا گروه ایرفرانس-کی ال ام تشکیل شود؛ گروهی که بزرگترین گروه ایرلاینی در اروپا است.

دریافت آنلاین کارت پرواز

مسافران در پرواز با ایرلاین KLM می‌توانند از 30 ساعت تا 1 ساعت مانده به پرواز به صورت آنلاین چک این کنند و کارت پرواز دریافت کنند. مسافران با چک این آنلاین می‌توانند شماره صندلی خود را مشخص کنند، در پروازهای بین‌المللی غذای مورد نیاز خود را سفارش دهند و کارت پرواز خود را چاپ کنند یا درخواست کنند به گوشی همراهشان ایمیل شود. این خدمات در بیشتر فرودگاه‌ها فعال است. اما در فرودگاه‌هایی که چنین خدماتی ارائه نمی‌دهند، مسافران باید تایید اطلاعات چک این خود را در فرودگاه ارائه دهند و کارت پرواز دریافت کنند. این مسافران اگر تنها بار دستی دارند می توانند وارد سالن پرواز شوند و در غیر این صورت برای تحویل بار خود باید به کانتر مخصوص مراجعه کنند.

کلاس های پروازی

  ورد بیزنس کلاس

این کلاس پروازی در بیشتر هواپیماهای کی ای ام جایگزین بیزنس کلاس قدیمی شده تا راحتی بیشتری برای مسافران به همراه داشته باشد. در کلاس ورد بیزنس جدید صندلی‌هایی کاملا مسطح با قابلیت بازشدن 180 درجه و طول 207 سانتی متر در اختیار مسافران است. پریز برای شارژ موبایل یا لپتاپ و همچنین بخشی جداکننده برای حفظ حریم خصوصی مسافران نیز در نظر گرفته شده است. نمایشگر 17 اینچی با امکانات صوتی و تصویری نیز از دیگر ویژگی‌های این کلاس پروازی است.

  بیزنس کلاس اروپا

در کلاس پروازی در مسیرهای اروپایی در ردیف‌هایی با سه صندلی، صندلی وسط خالی نگه داشته می‌شود تا مسافران بیزنس یا صندلی کنار پنجره و یا صندلی راهرو را انتخاب کنند. پریز برق کنار صندلی در بوئینگ های 737 نیز برای مسافران فراهم است.

  اکونومی کلاس

صندلی‌هایی راحت و متناسب با ارگونومی بدن و وعده های غذایی خوشمزه از ویژگی های این کلاس پروازی در ایرلاین KLM است.

PHOTOS

بار دستی مجاز

در سفر با هواپیمایی کی ال ام همه مسافران اکونومی مجاز به همراه داشتن یک قطعه بار دستی مجاز هستند و اندازه بار دستی آنها نباید بیشتر از 55 در 25 در 35 سانتی متر باشد. یک کیف کوچک شامل وسایل شخصی مسافر نیز در این ایرلاین مجاز است. به هر حال در کلاس اکونومی مجموع وزن وسایل شخصی و بار دستی مجاز نباید بیشتر از 12 کیلوگرم باشد.
مسافران بیزنس کلاس کی ال ام می توانند یک بار دستی مجاز با ابعاد 55 در 25 در 35 داشته باشند و یک بسته کوچک دیگر با ماکزیمم ابعاد 45 در 20 در 35 همراه داشته باشند. وزن این دو بسته در مجموع نباید بیشتر از 18 کیلوگرم باشد.

پذیرش بار مجاز

مسافران کلاس اکونومی در مسیرهای بین المللی و برخی مسیرهای اروپایی مجاز به حمل یک چمدان با حداکثر ابعاد 158 سانتی متر(مجموع طول+عرض+ارتفاع) و ماکزیمم وزن 23 کیلوگرم هستند. مسافران بیزنس کلاس مجاز به حمل دو چمدان با ابعاد ذکر شده و حداکثر وزن 32 کیلوگرم هستند. اعضای خاص این ایرلاین (آبی، نقره‌ای، طلایی، پلاتینی، اسکای تیم ایلایت و ایلایت پلاس) اجازه حمل یک چمدان اضافی نیز دارند؛ این چمدان اضافی برای این اعضا در صورت خرید بلیط اکونومی معادل ابعاد و وزن بار یک چمدان مجاز اکونومی و در صورت خرید بلیط بیزنس معادل ابعاد و وزن یک چمدان بار مجاز بیزنس است.

ناوگان هوایی

ایرلاین کی ال ام از هواپیماهای مجهز بوئینگ و ایرباس بهره می‌برد که البته در این میان سهم بوئینگ بسیار بیشتر از ایرباس است. میانگین سن هواپیماهای کی ال ام 11 سال است و بوئینگ‌های 787 با میانگین سن 1.5 سال جوان ترین هواپیماها و بوئینگ‌های 747 با میانگین سن 22 سال قدیمی ترین هواپیماها در ناوگان این شرکت هستند.

از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  بوئینگ 787
  بوئینگ 777
  بوئینگ 767
  بوئینگ 767
  بوئینگ 747
  بوئینگ 737
  ایرباس A330
  ایرباس A310
  فوکر 100
  مک دانل داگلاس DC-10
  مک دانل داگلاس MD-11

سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: کی ال ام
 • کد KL  :IATA
 • سال تاسیس: 1919
 • مقر اصلی: آمستردام
 • وب سایت: www.klm.com
پرواز به KLM-Economy
پرواز به world-business-KLM
پرواز به KLM-world-business